jún
29

A színtanban megkülönböztetünk hűvös, és meleg hatású színeket. Ezeket a színkör egyszerűen szemlélteti számunkra. A meleg színek az ősz, a nap, tűz színei. Ilyenek a réz, narancs, vörös, barna, csoki színek. Hideg szín: tél, jég, hamu színei. Pl. hamvas, lila, matt,…

jún
29

A színskálában az adott cég festékeinek színeiből álló mintatincsek találhatók. Általában szintetikus hajból készülnek. A színeket névvel és számmal is jelölhetik. Az első szám mindig a színmélységet jelöli. A színmélység megmutatja a természetes hajszín…

jún
29

Keverési arányok A festék és az oxidálószer általános keverési aránya 1:1. Ez azt jelenti, hogy pl. 30 gramm festékhez 30 ml oxidációs anyagot keverek. A festékek dobozán, és a melléjük adott használati útmutatón minden esetben feltüntetik ezt az arányt a gyártók.…

jún
28

  Különböző tartósságú hajszínváltoztató anyagok léteznek, megkülönböztetünk tartós, féltartós, és ideiglenes (fizikai) hajszínezőket.     Ezek működésének magyarázatához tisztában kell lenni a hajszálak felépítésével: A haj külső rétege a kéreghártya,…

jún
26

  A haj színváltoztatását már az ókorban is végezték, növényi-és állati eredetű festékeket használtak. Erre a célra a ma is népszerű hennát használták a vöröses színekhez, indigót a kékes-fekete haj eléréséhez, ezek keveréke adta a barnás árnyalatokat. Dió…

jún
25

   Az előző bejegyzésben említettem, hogy a hajfestékek bizonyos összetevői allergiás reakciókat válthatnak ki az arra hajlamosaknál.  A bőrpróba azért fontos, hogy megállapítsuk, fennáll-e az allergiás reakció veszélye. Ez egy bőrérzékenységi teszt.     Mikor…

jún
25

Essen először egy-két szó a sokszor felmerülő dobozos-tubusos, azaz bolti és professzionális festékek vitája kapcsán. Itt nem lehet egyértelműen igazságot tenni azzal, hogy a bolti ócska, a kellékesnél kapható pedig minden esetben jó minőségű festék. Meg kell nézni először…

süti beállítások módosítása